TANIDIK BİR HİS

Strada’ya adımınızı attığınızda dışarıyla olan bağlantınız bir anda kesilir, bambaşka duygularla tanışırsınız.

Burnunuza gelen yemek kokuları,
kulağınızda çınlayan kahkahalar, tattığınız lezzetler…
Hepsi hem çok tanıdık hem de ilk kez karşılaşılan bir duygu kadar yeni ve heyecanlı. Zamansız bir mekân deneyimi yaşatan Strada’da aynı anda birden çok duyguyu hissedebilirsiniz, henüz tanışmayanlar için söyleyelim: Onun adı “Strada Hissi”

TUTKUYLA SÜREN BİR YOLCULUK

1994 Yılında Başlayan Yolculuk

1994 yılında Cafe Cadde’yle yolculukları başlayan Turanlı ailesi, “Prime Meat” konseptiyle Draft Gastropub gibi birçok marka yarattı. 28 yıl önce Cafe Cadde’yle başlayan bu yolculuk, Sultan & Turan Turanlı ailesine birçok tecrübe kazandırdı. Yıllar içerisinde elde edilen deneyimler, Strada’nın getirdiği yepyeni heyecanla birleşti ve Turanlı çifti tüm deneyimlerini oğullarına aktardı. Doruk Turanlı, ailenin tecrübesini yeni jenerasyona uyarlayarak enerjisiyle Strada’ya yepyeni bir dinamizm katıyor.

Tanıdık, Tutku, Lezzet: Strada Hissi

HER LEZZET ANININ KESİŞTİĞİ NOKTA: STRADA

Bazen planlı, bazen plansız. Bazen ayak üstü, bazen uzun soluklu…

Strada’yı deneyimleyen her insan, aidiyet hissini yaşayarak içinden geldiği gibi davranıyor. O günkü hislerine göre bir yiyecek ve içecek tercih ediyor çünkü enerji dolu bir kahvaltıda, kutlamada, kahve molasında, sohbeti bol beş çayında ya da kadehlerin havaya kalktığı bir akşamda, saatler kaçı gösterirse göstersin Strada’nın o ana uygun bir tat sunacağını biliyor.

TANIDIK LEZZETLER EN ORİJİNAL HALLERİYLE

Dünya Mutfaklarından En Özel Tatlar

Global lezzetleriyle adından söz ettiren Strada’nın İtalya, Fransa ve Avusturya gibi farklı ülkelerin mutfaklarından çıkan yemekleri, günümüz trendlerine uygun olarak modernleştirilmiş ve menü buna göre oluşturulmuş. Dolayısıyla dünyanın farklı yerlerinde tadabileceğiniz lezzetleri en orijinal hâliyle Strada mutfağında bulabilirsiniz. Farklı bir lezzet deneyimi yaşamak için Strada’nın en meşhur lezzetlerinden olan çıtır ördeği denemelisiniz.

GÜNÜN HER SAATİNE UYGUN KOKTEYLLER

Klasik ve Sofistike Kokteyller

Farklı bir lezzet deneyimi demişken Strada’nın kokteyllerini de tatmadan dönmemelisiniz çünkü farklı damak tatlarına hitap eden, kimi zaman klasik, kimi zaman sofistike tatların buluştuğu, günün her saatine uygun olabilecek bir kokteyl menüsü mevcut.

GERÇEK SUSHİ DENEYİMİ

Şef Carlo Manoos Monsanto'nun Uzak Doğu Dokunuşu

Kahvaltı çeşitlerinden salatalara, vegan ürünlerden taş fırında özel olarak hazırlanan pizzalara kadar birçok lezzete ev sahipliği yapan Strada’da sushi bölümü de açıldı. Sushileri ise Uzak Doğu kültürüne oldukça hâkim olan şef Carlo Manoos Monsanto yapıyor. Gerçek sushi deneyimini Strada’ya taşıyan Monsanto, en doğru pişirme tekniğiyle pişirdiği sushileri Strada severlere sunuyor.

YENİLİKÇİ, SAMİMİ, ÖZGÜR

İtalya'dan İlham Alan Tasarım Yolculuğu

Strada’nın tasarımını üstlenen Pınar Hacıraifoğlu, tasarım yolculuğuna İtalyancada sokak anlamına gelen “Strada” kelimesinden başladı. Yenilikçi ama geleneksel, herkesin ruhuna dokunabilecek bir mekân yaratmak istediği için dünyadan, doğadan, insanlardan ilham alarak yola çıktı. Bu yüzden Strada’nın tasarımında doğal malzemeleri maksimum düzeyde kullandı.

Hacıraifoğlu, zemin katta orta bölümde bulunan barın etrafına konumlandırdığı mermer masalar, ferforje sandalyeler, pizza fırını, satış bölümleri, şömine alanı, açık mutfak, şarap kavı gibi elementlerle herkesin aidiyet duygusunu yakalayacağı, sokak atmosferinin hissedildiği, bahçe kapasitesinin 180, iç kısmın 80 ve bar kısmının 20 kişi olduğu geniş bir mekan yarattı.

Strada

Suadiye, Bağdat Cd. No:459, 34740
Kadıköy/İstanbul

Her gün
12:00 – 01:00